Garanti Koşulları


GARANTİ KOŞULLARI

Garanti ve İade koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünün kargo ambalajını mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde bize iletmek üzere ürün ambalajının farklı açılardan resimlerini çekip ürünü teslim alınız. Daha sonrasında yardim@ithalgetir.com adresinden bizimle irtibat kurup ürün görsellerini tarafımıza ileterek koşulsuz şartsız ürün iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün ambalajının bozuk veya deforme olmuş olarak size ulaşmasına rağmen kayıt tutmak ve bize haber vermeksizin ürün ambalajı açılarak ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması gibi durumlar iade işlemleri sürecini uzatacaktır ve çoğu zaman bu tür başvurular iade kapsamı dışında tutulmaktadır.  (Eğer ürün resimlerini çekebilmek için imkanlarınız mevcut değilse yardim@ithalgetir.com adresine ürün durumunu açıklayıcı e-mail gönderip yardım talebinde bulunabilirsiniz. Kısa süre içersinde size dönüş yapıp durum hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.)


Ürün İade Koşulları

Satın almış olduğunuz ürünleri, ürünün teslim alma tarihinden itibaren 30 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilir cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Ürün iade işlemlerinde ilk öncelikle yardim@ithalgetir.com / odeme@ithalgetir.com adreslerine e-mail göndererek ön bilgi vermeniz gerekmektedir. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren, 30 gün içerisinde iade formunuzdaki alanları eksiksiz doldurarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi (KDV-GST-VAT) ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez.

İade işlemi hakkında dilerseniz buradan yardım videmuzu izleyerek fikir edinebilirsiniz. 


"30 gün İçinde Cayma Hakkı" nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI'ya aittir. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit  v.b.) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamıs ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. (Tüm iade işlemlerinizde sizlere koşulsuz şartsız yardımcı olmaya çalışacağız, bu iyi niyet göstergemizi suistimal eden müşterilerimiz için kanunlar çerçevesinde ek yaptırımlar uygulama hakkımız gizlidir.)

Daha detaylı bilgi için.


Garanti Şartları

1. (Bazı Ürünler İçin Geçerli) Garanti süreleri, ürünlerin teslim tarihinden itibaren başlar ve "ürün cinsine ve üretici firmaya göre " 0.2 ila 2 yıldır. 

2. (Bazı Ürünler İçin Geçerli) Garanti süresi boyunca garanti hizmetinden faydalanmak için ürünlerin kullanım kılavuzunda yer alan bayi kaşesi, onaylı garanti belgesi veya fatura ibrazı gerekmektedir. 

3. (Bazı Ürünler İçin Geçerli) Ürünlerin bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı üretici firmaların garantisi kapsamındadır. 

4. (Bazı Ürünler İçin Geçerli) Ürünlerin garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. 

5. (Bazı Ürünler İçin Geçerli) Ürünlerin garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 

6. (Bazı Ürünler İçin Geçerli) Tüketicilerimizin onarım hakkını kullanmasına rağmen ürünün;

- Servis istasyonunda tamir edilmesine rağmen tekrar eden arızaların üründen yararlanamamayı sürekli kılması,

- Tamiri için gereken azami süresinin aşılması,

- Firmanın servis istasyonunun, mevcut olmaması veya var olan servis istasyonunun düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi, durumlarında Tüketicilerimiz; ürünün ücretsiz değiştirilmesini, ücret iadesini veya ayıp oranında bedel indirimini talep edebilirler.

7. Lütfen Unutmayınız; Ürünlerin kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.


Saygılarımızla İthalgetir.com