Güvenlik


GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Güvenli alışveriş ve kişisel bilgilerin gizliliği esas alınarak İthalgetir.com altyapısı, başta (COMODO 256) SSL teknolojisi olmak üzere ileri en güvenilir iletişim protokolleri kullanılarak geliştirilmiştir. Bu nedenle, İthalgetir.com alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgileriniz bilgisayarınızda 256 bitlik şifrelenme sistemi ile otomatik olarak şifrelendirilir ve bankanıza bu şekilde gönderilir. Yani kredi kartı numarası ve şifre bilgileriniz yalnızca bilgisayarınız ve bankanız arasında görüntülenebildiğinden, yetkisiz kişilerce izlenemezken, aynı zamanda sistemlerimiz tarafından da saklanmamaktadır.


3D güvenli ödeme (3D Secure) sistemi nedir ?

3D yani şifreli ödeme, elektronik ortamda yapılan kart işlemlerinin güvenliğinin artırılması için Visa ve Mastercard tarafından geliştirilmiş bir ödeme sistemidir. Bu sistem sayesinde hem üye işyerleri hem de kart sahipleri kart sahteciliğine karşı güvence altına alınmış olurlar. 3D ile ödeme sırasında banka, kart sahibinden telefonuna otomatik gönderdiği şifresini isteyerek kimlik bilgileri doğrulaması yapar. Böylece sistem, şifreyi bilmeyen kişilerin yani yetkisiz kişilerin işlem yapmasını engellenmiş olur.


Güvenli ve hızlı alışveriş olanağı sağlayan 3D Secure sisteminin uygulanmasıyla beraber bu sisteme kaydolmamış kredi kartı sahipleri veya 3D Secure sistemine üye olmayan bankaların kredi kartlarını kullanan müşterilerimizde İthalgetir.com'dan kredi kartıyla alışveriş yapabilirler. Bazı ülkelerde kredi kartı ile alışveriş yapabilmek için, kredi kartınızın 3D sistemine kayıt olması gerekmektedir. Kartınızın 3D tanımlamasını yapmak için bankanıza başvurarak destek alabilirsiniz.


3D güvenli ödeme sistemi henüz her ülkede kullanılmamaktadır.


Saygılarımızla İthalgetir.com