Hakkında


İTHALGETİR HAKKINDA

Dünya üzerinde Çin menşei ürünlerin uluslararası pazarda hızla yerini almasıyla birlikte Çin Dünya ticaretinin kalbinin attığı yer haline gelmiş durumda ve uzun yıllar bu konumunu da koruyacak gibi görünüyor. Bunun en önemli kanıtı ise günlük yaşantımızda kullandığımız ürünlerin hatırı sayılır bir kısmının üzerinde"Made in China" damgası görmemizdir. Dünya üzerindeki bir çok ülkeden ithalat şirketleri ve bireysel danışmanlar ithalat alanında kendi ülkelerindeki girişimci ve firmalara danışmanlık hizmeti verebilmek için Çin’de bulunmakta ve kendi ülkelerindeki pazarlarında çalışmalarını devam ettirebilmek için aralıksız hizmetlerine devam etmektedir.


Bizlerde Çin ve diğer ülkelerdeki avantajlarımızı ve tecrübelerimizi kullanarak İthalgetir.com üzerinden müşterilerimizle uzun süreli bir çalışma ortamı içersinde bulunmayı hedefliyoruz. Şu an günümüzdeki teknolojik gelişmeler neticesinde teknoloji hayatımızın her yerinde girmiş durumda. Sanayi devrimi sonrası bilim ve teknolojideki gelişmeler, modern insanın yaşam standardını, kalitesini ve konforunu en üst seviyelere taşımıştır. Farkındasınızdır, internet teknolojileri geliştikçe gündelik hayatımızın tüm rutinlerini internet ortamına taşır olduk. Televizyon, bilgisayar, internet ve telefon teknolojisi ile iletişim ve bilgiye erişim, büyük kolaylık ve hız kazanmıştır. Artık bilgiye ulaşmak, mesafe tanımaksızın sevdiklerinizle görüşebilmek, istediğiniz her yerden yurt içi alışverişler yapabilmek  bir tuş kadar yakın ve kolay bir hal almış durumda iken, bir çok ülkede uygulanan aşırı vergilere ek olarak  aracı tüccarların fahiş fiyatlarla ürün satmasından kaynaklı olarak tüketiciler aracıları ortadan kaldırmak için artık yurt dışına yönelmiş durumda.

Ancak teknolojinin bu kadar ilerlemiş olmasına rağmen uluslar arası alışveriş konusu hala emekleme aşamasında ve zorluklarda dolu bir çok süreç içermektedir.

Bu zorluklardan bir kaçını şöyle hatırlayalım;

*Bireysel yurt dışı alışverişlerde ürünlerin ülkemize girene kadar fiyatların katlanarak artması

*Kargo paketleri içinden beklenen ürün yerine çıkan; sahte, ayıplı, eksik yada arızalı ürünler

*Dil bilmemek ve yanlış tercümeden kaynaklı yanlış ürünün gelmesi

*Bir sorun olduğunda muhatap bulamama

*Sınırlı adetlerde satın alabilme

*Kargo süresinin belirsiz olması

*Kargo paketinin özensiz hazırlanışı

*Gümrüğe takılır mı takılmaz mı gibi bilinmezler

*Yurt dışındaki ödeme sistemlerinin uyumsuzluğu

*Yurt dışındaki satıcıların ülkemize kargo göndermemesi

*Yurt dışı satıcıların para iade konusundaki duyarsızlıkları

*Kargonun kaybolması veya ulaşmaması vb... gibi zorluklar konusunda İthalgetir.com olarak çözümler üretiyor ve tüm sorumlulukları üstleniyoruz.

 


NEDİR ?

Uzun yıllar ithalat işlerinde danışmanlık hizmeti veren bizler tüm tecrübelerimizi ve ürün portföyümüzü ithalgetir.com da birleştiriyoruz.

İthalgetir.com en basit tabir ile Çin, Tahailand, Singapur, Malezya, Endonezya, Vietnam, Kore vb... ülkelerden bireysel veya toptan alışverişlerde aracılık yapan bir e-ticaret platformudur.

 "B2C" konseptinde firmaların ürünlerini doğrudan son kullanıcıya satabildiği bir online alışveriş sitesidir.

İthalgetir.com herhangi bir ürün satışı yapmamaktadır. Satıcı ve tüketici arasında, ürünü sitesinde yayınlayarak, aracılık etmekte ve

satılan ürünlerin toplam satış bedelleri üzerinden "satıcıdan" komisyon almaktadır.

İthalgetir.com yurt dışında birçok farklı firma ve satıcı ile görüşüp yüksek adetlerde ürün satışı karşılığında büyük indirimler talep eder ve fiyat konusunda uzlaşıp  ürünleri  satışa sunar. Böylelikle satıcılar hem marka ve ürünlerini tanıtmış hem de yüklü adetlerde satış gerçekleştirmiş olurken, tüketiciler ise almak istedikleri ürünlere en iyi fiyatlar ile sahip olmuş olur. Buradaki temel amaç tüketicinin almak istediği ürüne aracısız ve olabilecek en uygun fiyatlar ile sahip olmasıdır.

Yurt dışından yapılan alışverişler zaman açısından acelesi olanlar için pek makul bir yöntem olmasa da acelesi olmayanlar için mükemmel bir olanaktır.


NASIL ÇALIŞIR

İthalgetir.com ilgilendiği ürünü belirledikten sonra tedarikçi firmaya gidip çok adetli satış yapmak şartı ile ürün fiyatını olabilecek en düşük fiyat seviyesi olarak belirleyip anlaşır. İthalgetir.com  ürünleri sitesinde belirlenen fiyatından duyurur ve satışa sunar.  Böylelikle İthalgetir.com sitesine erişen ve sunduğu fiyat avantajından yararlanıp ürüne sahip olmak isteyen bireysel kullanıcılar mümkün olan en iyi fiyatlarla ürünü satın almış olurlar. İthalgetir.com niş ürünleri tercih etmesi ve kısa sürede yüksek adetlerde satış yapma olanakları sayesinde doğan avantajları ile sektördeki büyük rakiplerinden daha ucuza ürün fiyatı sunabilmektedir.


Saygılarımızla İthalgetir.com