Teslimat ve İade


TESLİMAT ve İADE İŞLEMLERİ

Sipariş ettiğiniz ürünleri Dünya'nın neresinde olursanız olun en hızlı kargolama yöntemi olan "Singapur Post" ile göndererek herhangi bir aksilik olmadığı sürece 16 ila 25 gün içerisinde sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz,  Lütfen unutmayınız "Resmi Tatil, Bayramlar, Doğal Afet vb.. "bazı durumlarda bu süre 30 ila 35 güne kadarda uzayabilmektedir.


- Siparişinizin kargo ile gönderiminde, üye olurken doldurduğunuz üyelik formundaki bilgilerden yararlanılıyor. Bu nedenle üyelik formunu doldururken özellikle adres ve iletişim bilgileri konusunda oldukça dikkat etmelisiniz.

- Çin oldukça büyük bir ülke ve bazı tedarikçilerimiz bize uzak şehirlerde bulunduğu için bazen ürünlerimizin teslimat tarihlerinde istek dışı gecikmeler olabilmektedir. Özel güvenlikli site, lojman veya otel türü yerleşim yerlerinde ikamet ediyorsanız adres kısmına "Güvenliğe Bırakılabilir" veya "Resepsiyona Bırakılabilir" Şeklinde açıklamalar ekleyebilirsiniz. Şehir merkezine ya da yerleşim yerlerine uzak mesafede ikamet ediyor ve adresinizin bulunabilir olmasından endişe ediyorsanız, teslimat adresi olarak size en yakın ve daha kolay bulunabilecek işletme veya kurumun (Ör: Büfe, market, cafe, sucu, terzi vb.) adresini yazarak sorunlar ve gecikmeler yaşanmasını engelleyebilirsiniz.

- İthalgetir.com olarak ürün gönderimi yaptığımız ülkelerin gümrük kural ve kanunlarına mümkün olduğunca riayet ediyoruz. Ancak yinede kullanıcıların kendi  ülkelerindeki "Gümrük Kural ve Kanunları"nı bilmek ve uymak kendi sorumluluklarındadır.


İade koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünün kargo ambalajını mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde bize iletmek üzere ürün ambalajının farklı açılardan resimlerini çekip ürünü teslim alınız. Daha sonrasında yardim@ithalgetir.com adresinden bizimle irtibat kurup ürün görsellerini tarafımıza ileterek koşulsuz şartsız ürün iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün ambalajının bozuk veya deforme olmuş olarak size ulaşmasına rağmen kayıt tutmak ve bize haber vermeksizin ürün ambalajı açılarak ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması gibi durumlar iade işlemleri sürecini uzatacaktır ve çoğu zaman bu tür başvurular iade kapsamı dışında tutulmaktadır.  (Eğer ürün resimlerini çekebilmek için imkanlarınız mevcut değilse yardim@ithalgetir.com adresine ürün durumunu açıklayıcı e-mail gönderip yardım talebinde bulunabilirsiniz. Kısa süre içerisinde size dönüş yapıp durum hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.)


Satın aldığım ürünleri kaç gün içinde ve nasıl iade edebilirim?

Satın almış olduğunuz ürünleri, ürünün teslim alma tarihinden itibaren 30 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilir cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Ürün iade işlemlerinde ilk öncelikle yardim@ithalgetir.com / odeme@ithalgetir.com adreslerine e-mail göndererek ön bilgi vermeniz gerekmektedir. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren, 30 gün içerisinde iade formunuzdaki alanları eksiksiz doldurarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

İade işlemi hakkında dilerseniz buradan yardım videmuzu izleyerek fikir edinebilirsiniz.


Satın aldığım ürünleri hangi şartlarda iade edebilirim ?

Siparişinizdeki ürün ya da ürünleri iade etmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde iade talebiniz kabul edilmeyecektir.

a) İade bildirimlerinizi 30 gün içinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

b) Ürün/ürünler kullanılmamış, giyilmemiş olmalı, Ürün/ürünler üzerinde herhangi bir kir izi ya da yıpranma olmamalıdır.

c) Ürün/ürünlerin etiketleri kesinlikle ürün üzerinde ve zarar görmemiş durumda olmalıdır..

d) Size ulaşan ürün sipariş ettiğiniz ürün ile birebir aynı özelliklerde ancak rengi bir ton açık veya bir ton koyu ise iade nedeni ve iade başvurunuz kabul edilmeyecektir.

e) Özellikle Giyim & Aksesuar kategorisinde bulunan bedenli ürünlerimizde; size ulaşan ürün sipariş ettiğiniz ürün ile birebir aynı özelliklerde ve beden ölçülerinde ancak bir beden küçük yada bir beden büyük geldi ise iade nedeni ve  iade başvurunuz kabul edilmeyecektir. Lütfen sipariş ettiğiniz ürünlerin bedenleri konusunda daha dikkatli olunuz.

f) Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit  v.b.) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamıs ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

g) Hijyen politikamız nedeniyle iç çamaşırı, mayo/bikini ve küpe vb. gibi aksesuarlar kesinlikle iade alınmamaktadır.


İade ettiğim ürün ya da ürünlerin geri ödemesi ne zaman gerçekleşecek?

Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Elimize ulaşan ürünlerin iade politikamıza uygunluğu incelenir. Ürünlerin iadeye uygun olması durumunda, İade işlemi tamamlanan ürün için yaptığınız ödeme tutarı kredi kartı hesabınıza tarafımızdan online olarak geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size mail yoluyla bilgilendirme yapılır.


Para İadesi

Para iade işleminiz, iade talebinizin geçerli olması sonucunda, iade ettiğiniz ürünlerin bize ulaşmasından itibaren 7 iş günü içerisinde yapılır. İade edilecek tutarın hesabınıza geçmesi, siparişinizi oluştururken kullandığınız ödeme şekline ve bankanıza göre farklılık göstermektedir.


Siparişimdeki ürün ya da ürünleri iade ederken herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

İthalgetir.com' dan aldığınız ürün/ürünleri (ürününün hiçbir arıza/eksiği olmamasına rağmen) koşulsuz/şartsız cayma hakkınızı kullanarak iade etmek isterseniz iade kargo ücretini ödemeniz gerekmektedir, Size ulaşan ürünler (arızalı, ayıplı veya eksik olarak ulaşmış ise) cayma hakkınızı kullanırken hiç bir ek ödeme yapmaksızın karşı ödemeli olarak ürünü tarafımıza kargo edip iade edebilir, vaya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.Ek bilgi edinmek için inceleyebilirsiniz.


Saygılarımızla İthalgetir.com